Jak przeprowadzić spotkanie z psychoterapeutą?

Psychoterapeuta posiada odmienne kompetencje zawodowe od psychologa czy psychiatry. Ich dziedziny pracy łączą się, jednakże specjalizacje wybranych zawodów opierają się na odmiennych strukturach pracy z pacjentem i zaawansowaniem jego choroby. Psychoterapeutą jest osoba, która ma wykształcenie wyższe i skończyła studia podyplomowe. Co więcej, aby zostać psychoterapeutą, trzeba odbyć staż kliniczny i przejść własną terapię w celu zyskania doświadczenia niezbędnego do pracy z pacjentem.

Możesz zapytać swojego psychoterapeutę o dowolną sprawę

To podstawowa kwestia – wybór właściwego psychoterapeuty Bydgoszcz zapewni Ci komfort w konfrontacji z nim. Powinieneś dyskutować ze swoim lekarzem. Zapytaj, ile trwa terapia par Bydgoszcz, jak wygląda kwestia wizyt, dopytaj o płatność, jak terapia będzie prowadzona etc. Możesz pytać o wszystko, co Cię interesuje. Każda psychoterapia polega na rozmowie, jednakże jeśli jest to sprzeczne z Twoim temperamentem – wcale nie musisz paplać od rzeczy! Jeśli tego pragniesz, psychoterapeuta poprowadzi za Ciebie rozmowę. Profesjonalni lekarze psychoterapeuci zdają sobie sprawę, że nie wszystkim pacjentom łatwo jest przełamać barierę rozmowy, albo, że opowiadanie o własnych problemach nie leży w ich temperamencie. Wówczas zadadzą Ci wiele pytań i sami naprowadzą na odpowiednią ścieżkę terapii.

Psychoterapeuta Bydgoszcz

Wybierz odpowiedniego psychoterapeutę

Masz pełne prawo do zmiany terapeuty. Zmiana lekarza-terapeuty nie jest odbyta przeciwko komuś – żaden terapeuta nie poczuje się urażony Twoją decyzją. Jeśli zauważasz pewne bariery we wzajemnym zrozumieniu się, których nie potrafisz przełamać, spojrzenie nowego terapeuty na Twoją sprawę może okazać się niezwykle pomocne, umożliwiając skierowanie terapii na właściwe tory.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze postępowanie i złe samopoczucie może być wynikiem dolegliwości psychicznych. Psychoterapia pomoże uporać Ci się z wieloma problemami o podłożu psychicznym; stresem, traumatycznymi przeżyciami, destrukcyjnymi myślami na własny lub czyiś temat. Czasami jedna, z pozoru niewinna sytuacja, potrafi spowodować w nas poważne zaburzenia psychiczne na całe życie.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.