Krawiec – zlecenia szycia na zamówienie

Zleceń na szycie ubrań jest coraz więcej. Najczęściej do szwalni i krawców wybierają się kobiety, które chcą zachwycić niepowtarzalnym strojem. Obecnie na rynku można spotkać bardzo dużo zakładów świadczących usługi krawieckie. Wiele zakładów specjalizuje się w szyciu tylko wybranych rzeczy. Możemy spotkać zakłady, które szyją tylko suknie bądź firany. Oferty jednak zazwyczaj są bardzo szerokie i takie zakłady cieszą się coraz większą popularnością.

Zawód krawca – jakie wymagania należy spełnić?

Zawód krawca wcale nie jest taki łatwy, jak się nam może wydawać. Precyzja oraz dokładność to cechy, którymi krawiec powinien się przede wszystkim cechować. Zawód krawca nie polega jedynie na szyciu ubrań.

krawiec wykonujacy pomiary garnituru

Oto zakres prac, które należą do każdego krawca:

  • projektowanie odzieży zgodnie z wymaganiami klienta lub z własnym pomysłem
  • ustalanie wymiarów, wycięcie modelów stroju i szycie ubrań
  • wycena tworzonych ubrań
  • dobór odpowiednich materiałów, narzędzi i sposobu szycia
  • dokonywanie poprawek krawieckich

Aby zostać krawce należy skończyć szkołę zawodową lub technikum. Później warto starać się o tytuł czeladnika lub mistrza. Każdy krawiec powinien mieć rozwiniętą wyobraźnię. Kreatywność to również ważna cecha każdego krawca. Przyszły krawiec musi interesować się modą i nowościami na rynku, aby wiedzieć jak wykonać zlecenia szycia, aby ubrania były na topie. Umiejętności manualne oraz dobry wzrok to również bardzo ważne cechy dla każdego krawca.

akcesoria krawca czyli nici nozyczki miarka

 
Produkcja odzieży sportowej na zamówienie – jakie powinno być wyposażenie szwalni?

Szwalnia to miejsce, gdzie wykonuje się usługi krawieckie. Szwalnia powinna być przestronna i wygodna, aby szycie większych rzeczy nie sprawiało problemów. Ważne, aby w szwalni znalazły się najlepszej jakości maszyny krawieckie. Warto jest też, aby zaopatrzyć się w urządzenia prasowalnicze. Najlepiej jeśli szwalnia jest dobrze oświetlona, a na stanowisku pracy nie może zabraknąć dodatkowego oświetlenia. Krawieckie manekiny przydadzą się również każdemu. Najlepsze manekiny to takie, które mają opcję regulacji rozmiarów. W ten sposób możemy szyć ubrania na każdy rodzaj sylwetki. Możemy wyróżnić manekiny damskie, męskie i dziecięce. Do wyposażenia musimy zaliczyć również nożyczki krawieckie, noże, stoły krojcze i również urządzenia służące do cięcia lamówek.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.