Nowoczesna metoda leczenia komórkami macierzystymi

Wielu zawodowych sportowców, ale również i amatorzy spotykają się z urazami stawów i kontuzjami, które przerywają im możliwość uprawiania regularnego sportu. Biegacze, tenisiści, piłkarze czy miłośnicy jazdy na rowerze, każdy z nich musi liczyć się z możliwością urazu czy wystąpienia kontuzji. Niektóre urazy są krótkotrwałe niewymagające leczenie, lub niewielkiej ingerencji medycyny, niektóre zaś odbierają całkowita możliwość aktywności fizycznej.

Najczęstsze urazy występujące u sportowców to skręcenia stawów kolanowego i skokowego, stłuczenia kończyn dolnych i górnych, uszkodzenie łąkotek, naciągnięcia i naderwania, zwichnięcia, złamania oraz inne typy uszkodzeń.

Jak wynika najczęstszymi urazami są urazy kolana, przeważają one u biegaczy, osób jeżdżących na rowerach i piłkarzy. Kontuzje te z czasem staja się na tyle poważne, że wymagana jest ingerencja ortopedów i traumatologów.

mężczyzna siedzący na chodniku z urazem kolana

Najbardziej znaną i powszechną metodą leczenia urazów jest leczenie komórkami macierzystymi. Jest to terapia, która pozwala na szybką regenerację uszkodzonych stawów, zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów. Przyczynia się poprawy sprawności fizycznej pacjenta. Komórki macierzyste wykorzystywane w leczeniu są obecnie wykorzystywane po urazach stawów, mięśni, schorzeniach stawów kolanowych, biodrowych, urazach więzadeł, złamaniach. Komórki ze względu na swoje cenne właściwości skutecznie działają na zmienione chorobowo miejsca pacjenta.

zarys lekarza z pacjentem omawiającu historię choroby

Terapia komórkami macierzystymi zwana inaczej jest LIPOGEMS. Zaletami zabiegu jest:

*Przeszczep autologiczny bez ryzyka odrzutu

*procedura wykonywana jest szybko w ciągu jednej wizyty w gabinecie zabiegowym

*tkanka tłuszczowa zawiera około 500 razy więcej mezenchymalnych komórek macierzystych niż ta sama ilość szpiku kostnego

*dodatkowo, komórki macierzyste pochodzące ze szpiku kostnego starzeją się szybciej niż te pochodzące z tkanki tłuszczowej

nie ma ograniczeń wiekowych dla pobierania jak i skuteczności zastosowania

*metoda nie wymaga wirów ani enzymów

Zabieg ma bardzo wiele zalet. Jest mało ryzykowny, a przywraca całkowitą sprawność ruchomą w kolanach. Metoda ta stosowana jest przez znanych piłkarzy i powszechnie używana wśród amatorów.

Bezpieczeństwo i szybkie, zadowalające efekty zachęcają coraz szersze grono do poddawania się temu zabiegowi.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.