Obróbka metali wykonywana przez firmy świadczące usługi CNC

Wiele firm na rynku zajmuje się szeroko rozumianą obróbką metali gatunkowych i kwasoodpornych. Usługi świadczone są zarówno dla klientów indywidualnych oraz dużych ogólnoeuropejskich korporacji. Do obróbki metali zalicza się wiele sposobów. Wyróżnić można frezowanie, elektrodrążenie, toczenie, obróbka skrawaniem, cięcie strumieniem wody , wiercenie, cięcie drutem, czy też szlifowanie. Zobacz czym wyróżniają się niektóre z tych metod obróbki metali.

Cięcie strumieniem wody – na czym polega ta metoda cięcia?

Cięcie strumieniem wody to jedna z najpopularniejszych metod obróbki metali. Cięcie strumieniem wody daje niesamowite efekty. Metoda ta nie uszkadza krawędzi i sprawia, że pozostają one w nienaruszonym stanie. Materiały obrabiane podczas cięcia strumieniem wody nie wymagają dalszej obróbki. Cięcie wodą to Inaczej WaterJet. Czynnikiem tnącym jest woda pod wysokim ciśnieniem. Podczas cięcia używa się również gazu o wysokiej czystości. Obróbce ciecia wodą można poddać wiele materiałów. Zaliczamy do nich kamień, drewno, ceramikę, skórę, korek, kompozyt węglowy, beton oraz szkło.

 

maszyna do obrabiania metali

Toczenie CNC Poznań – czy warto skorzystać z usług?

Materiały, które poddaje się obróbce toczone są na zewnętrznej oraz wewnętrznej stronie. Proces wykonuje się za pomocą użycia nowoczesnego sprzętu – jakim jest tokarka. Obróbce poddaje się zazwyczaj materiały w kształcie brył. Jest to sposób obróbki wiórowej, podczas której usuwa się nadmiar materiału. Wyróżniamy kilka rodzajów toczenia, oto one:

  • toczenie wzdłużne – nóż posuwa się w kierunku równoległym do osi obrotu przedmiotu,
  • toczenie poprzeczne – nóż posuwa się w kierunku prostopadłym do osi obrotu przedmiotu, najczęściej tą metodą obrabia się powierzchnie czołowe,
  • toczenie kopiowe – nóż posuwa się po dolnej linii, ruchem posuwowym wykonuje się toczenie według wzornika,
  • toczenie kształtowe – używa się noża, którego ostrze jest na kształt obrabianego przedmiotu, metodą ta wykonuje się toczenie brył obrotowych niecylindrycznych.

nowoczesna maszyna CNC

To tylko dwie metody z wielu, które bardzo często wykorzystywane są podczas obróbki metali. Praktycznie takie usługi świadczy każde przedsiębiorstwo, którego działalnością są usługi CNC. Każde z takich przedsiębiorstw powinno być zaopatrzone w dobrą maszyne do obróbki oraz inne, dobrej jakości sprzęty.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.