Odpowiednie przedszkole dla Twojego dziecka!

Wybór przedszkola to trudna decyzja dla każdego rodzica. Obecnie dziecko można wysłać do przedszkola prywatnego lub przedszkola publicznego. Różnią się one kilkoma kwestiami, jednak każde z nich prowadzi taki sam program nauczania. Dziecko osiągając pewny wiek musi osiągnąć standardy związane z rozwojem. Każde przedszkole musi prowadzić zajęcia tak, aby standardy były osiągane przez każde dziecko.

Najlepsze przedszkole Gniezno – standardy osiągnięć dziecka

Dziecko kończąc 2,4 i 5 lat powinno osiągać pewne standardy rozwojowe. Ich spełnienie oznacza, że dziecko prawidło się rozwija. Oto standardy, które każde dziecko powinno osiągnąć w pewnym wieku:

  • 4 letnie dziecko – dziecko takie potrafi utrzymać równowagę, słucha i rozumie polecenia ruchowe. Dziecko staje się coraz bardzie samodzielne, umie posługiwać się sztućcami oraz ubiera podstawową garderobę. Czterolatek nie powinien mieć problemów z zawiązywaniem konaków z rówieśnikami, w tym wieku kształtuje swoje zdolności manualne. Czteroletnie dziecko zna swoje imię i nazwisko, wie również w jakim mieszka mieście.
  • 5 letnie dziecko – wie jak zachować się w grupie. Umie rozwiązywać problemy słownie i wywiązuje się z powierzonych mu zasad. Dziecko takie wie jak samodzielnie się ubrać i rozebrać, poznaje nawyki higieniczne . 5- letnie dziecko wypowiada się gramatycznie, jest sprawne ruchowo.
  • 6 letnie dziecko – dziecko takie jest sprawne ruchowo, osiąga dużą motorykę ciała. Dzieci w wieku 6 lat osiąga zdolność do świadomego zapamiętywania informacji i poleceń o powtarzających się czynnościach. Dzieci wypowiadają się prawidłowo. Dziecko w tym wieku pamięta już o swoich obowiązkach, jakimi są odrabianie lekcji.

dzieci bawiące się w przedszkolu

Jak znaleźć odpowiednie przedszkole? Przedszkola Gniezno

zastanawiasz się, jak znaleźć odpowiednie przedszkole dla swojego dziecka. Warto zapoznać się z ofertami kilku przedszkoli i wybrać najodpowiedniejszą. Na co zwracać uwagę wybierając przedszkole? Na pewno na grono pedagogiczne. Nauczyciele to osoby, które będą spędzać czas z naszymi dziećmi po kilka godzin dziennie. Już pierwsze wrażenie powinno dać nam do zrozumienia czy osoba taka jest odpowiednia, czy też nie. Przedszkole i otoczenie powinno być przyjazne dla oka. W ciekawym, pełnym kolorów i wyposażonym przedszkolu na pewno każde dziecko będzie chciało spędzać czas.

dzieci rysujące w przedszkolu

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.