Pielęgnacja ogrodu w sezonie letnim – jak zadbać o ogród?

Okres letni to czas, kiedy regularnie pielęgnujemy swój ogród. Pielęgnacja ogrody trwa przez cały rok, jednak w tym okresie prac ogrodowych jest znacznie więcej. Aby nasz ogród wyglądał pięknie regularnie kosimy trawę, pielęgnujemy czy sadzimy nowe rośliny.
Jak dbać o ogród w okresie letnim? O jakich pracach nie możemy zapomnieć?

 

 Pielęgnacja ogrodu w okresie letnim – o czym nie możemy zapomnieć?

Ogród latem jest miejscem, gdzie możemy odpocząć, schronić się przed upałem. Podczas wakacji to właśnie w ogrodzie spędzamy najwięcej czasu. Dlatego warto o niego zadbać nie tylko przed okresem letnim, ale również w  jego trakcie.

Podczas lata ważne jest, aby w szczególności zadbać o nasze rośliny. Jakie działania powinniśmy wykonywać przy pielęgnacji naszych roślin?

byliny

Jeśli chodzi o byliny to ważne jest regularne usuwanie przekwitłych kwiatów. Dzięki temu rośliny kwitną przed dłuższy okres czasu. W razie konieczności należy podwiązań kwiatostany tych roślin, których wysokie byliny opadają. Jeśli zauważamy, że roślina znacznie wolnej to warto ją odmłodzić. Ten proces polega na podzieleniu bylin, które akurat nie kwitną. Bylin nie należy dzielić w okresie suszy i silnych upałów. Do naszych obowiązków, jeśli chodzi o pielęgnację bylin należeć również powinno regularne odchwaszczanie oraz zwalczanie chorób i szkodników.

 

Krzewy ozdobne również wymagają corocznej pielęgnacji. Wczesnym latem przycinamy krzewy oraz usuwamy przekwitłe kwiatostany. Systematyczne odchwaszczanie, oraz walka z chorobami i szkodnikami to priorytetowe czynności również w przypadku krzewów. Sadzenie krzewów może odbywać się przez całe lato, jednak musimy szczególnie uważać w upalne dni.

krzewy owocowe

 

Gdzie kupować sprawdzone rośliny i krzewy?

Drzewa liściaste, drzewa iglaste, pnącza czy krzewy owocowe zakupić może w sklepach i centrach ogrodowych. Coraz częściej robimy zakupy w Internecie. I tak samo jest z roślinami. Wiele hurtowni roślin oferuje sprzedaż on-line z dostawą. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie, jeśli planujemy większy zakup roślin.

 

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.