Postaw na dobre ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenia chronią nas przed niefortunnymi zdarzeniami i przede wszystkim zabezpieczają nasze finanse. Tak naprawdę każdy z nas powinien z nich korzystać, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć losu. Jak jednak wybrać ubezpieczenie? Na co warto zwrócić uwagę? Jakie są ich rodzaje? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak wybierać dobrze?

Wybór ubezpieczenia Grodzisk Wielkopolski na życie dla niektórych może być ciężki. Dlaczego? Obecnie na rynku znaleźć możemy wiele towarzystw ubezpieczeniowych, a każde z nich może zaoferować nam inną ofertę. Jeśli nie wiemy, co nas interesuje, może być naprawdę ciężko zdecydować się na jedno z nich. Co wtedy?  Wystarczy zwrócić uwagę na kilka aspektów, dzięki którym będziemy mieć pewność, że to ubezpieczenie to strzał w dziesiątkę. Udając się do agenta ubezpieczeniowego Grodzisk Wielkopolski zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego wiedzę, ale także na to, co nam oferuje. Czy próbuje nas naciągnąć na najdroższą ofertę? Może rzeczywiście się ona opłaca?

Jaki rodzaj polisy na życie?

Z uwagi na różne cechy charakterystyczne wyróżniamy kilka rodzajów polis na życie: Pierwsza z nich, to polisa ochronna. Tutaj całość wpłacanej składki odpowiada za późniejsze odszkodowanie. Ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Kolejna z nich to polisa indywidualna, ale nazwa może mylić, bo w takim produkcie chronionych jest nawet 10 osób – w tzw. wariancie rodzinnym. Przeciwieństwem jest polisa grupowa zawierana w miejscu pracy lub w szkole. Co różni obie polisy? W grupowej ubezpieczony nie może decydować o zakresie ochrony i wysokości odszkodowania – w przeciwieństwie do wersji indywidualnej. Ostatni podział, to terminowy. W zależności o tego, na ile lat jest zawierana polisa. Polisa jest zawierana przeważnie na okres 12 miesięcy i wtedy jest terminowa (indywidualna, ochronna), ale może być również na 5, 10 czy 25 lat (indywidualna, inwestycyjna). Przeciwieństwem jest polisa bezterminowa z dożywotnim okresem ochrony finansowej.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.