Rozwód w rodzinie. Jak przetrwać trudny czas?

Rozwód to trudne przeżycie, doświadczenie dla małżonków, ale również wszystkich członków należących do rodziny. Rozwód Gdańsk wiąże się z dużymi zmianami i zmianą ról oraz zadań życiowych osób biorących w nich udział. Zakończenie jednego etapu życia i rozpoczęcie kolejnego nowego może powodować duży lęk, niepewność, prowadzić do poczucia braku bezpieczeństwa zarówno u rodziców, jak i ich dzieci. W sytuacji rozwodu najbardziej to właśnie dzieci są pokrzywdzone. Mogą czuć się odrzucone, samotne, zagubione. Jak zatem poradzić sobie w trudnym okresie, jak go przejść bez załamania psychicznego?

Jak przygotować dzieci do podjętej decyzji o rozwodzie?

Adwokat rozwody GdańskDzieci to bardzo dobrzy obserwatorowie. Od razu wyczuwają, gdy w domu coś się dzieje, gdy panuje napięta atmosfera, gdy jest inaczej niż zawsze. Dzieci są bardziej wrażliwe niż dorośli, rozumieją rozwód zupełnie inaczej. Mimo iż dzieje się źle, mają nadzieję, że rodzice się pogodzą, że wszystko wróci do normy, do starego porządku. Dzieci powinny być poinformowane o rozwodzie jeszcze przed jego dokonaniem. Rodzice nie powinni postawić ich przed faktem dokonanym.

Rozmowa z dzieckiem powinna zawierać takie aspekty jak:

  • informacje o tym że rodzice pobrali się z miłości;
  • są bardzo szczęśliwi z posiadanego potomstw, kochają je ponad wszystko;
  • wytłumaczyć, dlaczego podjęli decyzję o rozwodzie, co jest przyczyną ich rozstania.

Dzieci muszą czuć się bezpieczne, komfortowo. Nie mogą bać się o swoją przyszłość. To, co dzieje się między rodzicami, nie może wpływać na psychikę ich dzieci. Rodzice w całej tej sytuacji muszą mieć na uwadze przede wszystkim dobro swoich pociech.

Decyzja o rozwodzie – pomoc kancelarii to dobry pomysł

Kiedy małżonkowie decydują się na rozwód, często postanawiają korzystać z usług kancelarii adwokackiej. Rozwód to nie tylko sama sprawa rozwodowa. Łączy się przeważnie ze sprawą o podział majątku, gdy małżonkowie mają wspólność majątkową, ze sprawą o alimenty w przypadku posiadania potomstwa. Korzystanie z usług profesjonalnego adwokata pomoże sprawnie przejść przez wszystkie te etapy.

 

Ten wpis został napisany w kategorii Prawo i otagowany , , , , , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.