Sprzedaż pelletu drzewnego – czy warto ogrzewać dom pelletem?

Ogrzewanie domu, do tej pory zazwyczaj odbywało się z użyciem drewna lub węgla. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie. Jednym ze sposobów jest ogrzewanie pelletem. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej na temat pelletu.

Producent pelletu ze słomy

Pellet to paliwo stałe w formie granulatu uzyskiwane z biomasy. Jest ono przeznaczone głównie do spalania w indywidualnych i zbiorowych instalacjach grzewczych. Może być spalany w przeznaczonym do tego kominkach. Warto teraz wspomnieć o pellecie ze słomy. Jest to paliwo, którego nazwa wskazuje z czego jest produkowany. Zazwyczaj są to pozostałości po różnego rodzaju roślinach, na przykład zboża.

Producenci pelletu ze słomy w swojej ofercie posiadają nie tylko pellet ze słomy. Często w ich sklepie zakupić również możemy pellet drzewny czy pellet z miskanta olbrzymiego.

Sprzedaż pelletu drzewnego

Sprzedaż pelletu drzewnego

Jeśli chodzi o pellet drzewny, to jest wykonany z odpadów drzewnych takich jak trociny i wióry. Posiada on taką samą wartość opałową jak drewno. Oprócz tego ma również niską wilgotność. Co najlepsze, takie pellety są w pełni naturalne i mają przyjemny zapach. Pellet jest nie tylko ekologicznym, ale również bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Z tego względu sprzedaż pelletu drzewnego staje się coraz popularniejsza.

Zastosowanie pelletu

Pellet, jak się okazuje można użyć w innych miejscach, a nie tylko jako paliwo opałowe. Można z powodzeniem wykorzystać go w rolnictwie, przy hodowli zwierząt, a także jako ściółkę dla pupili domowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specyficznych właściwości pelletu. Chodzi tutaj o wysoką absorpcję płynów oraz przeliczalny stosunek ceny do jakości. Zastępuje w ten sposób ściółkę, słomy i trociny, a z powodu tego w jaki sposób powstaje nie niszczy środowiska, ponieważ jest to tak naprawdę stworzony z odpadów, które nie zagrażają ziemi.

 

Jak się okazuje, pellet ma znacznie więcej zastosowań i możliwości, niż można by przypuszczać. Dodatkowo, jego produkcja nie szkodzi naturze, więc można stwierdzić, że to jedno z lepszych paliw opałowych.

 

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.