Zatrudnianie pracowników w okresie letnim

Zbliża się okres wakacji, dlatego coraz więcej osób, w tym duża ilość młodych ludzi poszukuje pracy sezonowej. Można ją znaleźć w wielu miejscach. Począwszy od prac polowych na wsi, aż po sprzedaż produktów w budkach nad jeziorem czy innych kurortach turystycznych. Również i coraz więcej obcokrajowców zatrudnia się w sezonie letnim. Jest to dla nich możliwość zarobienia stosunkowo większej ilości pieniędzy, niż w ich własnym kraju. Dowiedz się na jakich warunkach zatrudniani są obcokrajowcy oraz jakich prac podejmują się najczęściej.

Zatrudnianie obcokrajowców – legalne podjęcie pracy

Obcokrajowcy zatrudniani są legalnie na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy i pracę. Każde zatrudnienie obcokrajowca musi być podjęte w sposób legalny, gdyż nielegalne zatrudnienie wiąże się z nakładami kar. Obcokrajowcy najczęściej podejmują pracę na stanowiskach niższego szczebla. Szczególnie zatrudniani są podczas prac polowych na wsiach. Kobiety często zatrudniane są jako sprzątaczki. Najczęściej zatrudniane są osoby z Ukrainy. Bardzo często pracodawcy sami poszukują osób do pracy, gdyż coraz częściej brakuje pracowników do wykonywania różnego typu prac.

sad z drzewami owocowymi

Legalne zatrudnianie pracowników

Każdy pracownik musi zatrudniony być legalnie. Pracodawcy starają się o uzyskanie zezwolenia dla pracowników zazwyczaj w Urzędach Pracy. Również i na rynku powstają firmy, które zajmują się legalnym pozyskiwaniem pracowników z Ukrainy. Takie firmy podejmują szereg działań w celu pozyskiwania pracowników. Działania podejmowane są od początku, aż do końca, czyli do legalnego zatrudnienia pracowników.

praca w budce z lodami

Stanowiska, na których zatrudniani są pracownicy w sezonie letnim

Sezon letni to czas, kiedy bardzo szybko można znaleźć pracę sezonową. Bardzo często prace podejmują również młode osoby, które skończyły 16 lat. Praca taka podejmowana jest w sposób legalny. Osoby, które mieszkają na wsi często podejmują pracę w gospodarstwach. Pracują oni przy zbiorach owoców, warzyw i innych pracach polowych. W miastach natomiast pracę można znaleźć w sklepikach z pamiątkami albo w kawiarniach pracując jako pomoc kuchenna czy jako kelner.

Bardzo często młode osoby wyjeżdżają nad morze albo w góry, gdzie ofert pracy jest bardzo dużo. Pracę można znaleźć w restauracjach albo budkach z jedzeniem położonych przy brzegu morza. Obcokrajowcy również podejmują pracę w takich miejscach. Są oni zatrudniani przez pracodawców, którzy starają się o zezwolenie na pracę sezonową dla osób zza granicy, którzy mogą pracować przez cały okres w sezonie letnim.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.