Znicze i wkłady do zniczy – Rodzaje, cechy i możliwości

Gdy zbliża się jesień, wszyscy stają się bardziej nostalgiczni, skłonni do przemyśleń. To też czas, gdy większość katolików bardziej dba o groby swoich bliskich i zapala znicze. Czy wybór znicza ma znaczenie? Na pewno dla portfela, ale nie tylko. Zobacz, jakie są rodzaje zniczy i wkładów do nich.

Znicze – Niejedna możliwość

Okazuje się, że na rynku możemy dostać coraz więcej rodzajów zniczy. Mamy ogromny wybór w kształtach, kolorach, napisach…  Poniżej trzy podstawowe rodzaje zniczy:

  • Artystyczne – Są to znicze mające różne kształty, wzory i kolory, często w postaci kapliczek. Wyprodukowane z wysokogatunkowego szkła, dzięki czemu odznaczają się dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Do zniczy można na ogół zastosować wkład elektryczny bądź tradycyjny olejowy lub parafinowy.
  • Szklane – najczęściej do zniczy dołączone są kapturki i podstawki. Sprawdzą się przez cały rok, pasują o każdej porze.
  • Okazjonalne – Są to znicze przeznaczone na specjalne okazje takie jak dzień mamy. Często w kształcie serca z napisem „Dla taty” i tak dalej.
  • Znicze elektryczne – odznaczają się wysoką jakością, trwałością, estetycznością, a także długim czasem świecenia.

Znicze to dla wielu osób bardzo ważne elementy, niezbędne na nagrobkach. Mogą mieć one charakter bardziej lub mniej osobisty. Wybór jest ogromny. Dotyczy to także wkładów do zniczy.

wkłady do zniczy

Wkłady do zniczy – Temat rzeka

Okazuje się, że w kwestii wkładów mamy jeszcze większy wybór, niż przy samych zniczach.  Wkłady do zniczy dzielą się na:

  • parafinowe – na bazie 100% parafiny, bez dodatku oleju palmowego. Wkłady parafinowe odznaczają się długim czasem palenia, równomiernym wypalaniem, brakiem kopcenia. Wkłady parafinowe do zniczy to produkty całoroczne, które pięknie się palą, a przy przechowywaniu się nie kruszą;
  • wkłady olejowe do zniczy – są trwałe, mocne, dobrze znoszą różne warunki atmosferyczne. Ponadto wkłady olejowe odznaczają się długim czasem palenia oraz brakiem kopcenia. Wypalają się w całości równomiernie;
  • wkłady elektryczne LED do zniczy – świetne rozwiązanie, które gwarantuje dużą wygodę oraz długi czas świecenia. Zasilane są bateriami. Czas świecenia wkładów elektrycznych wynosi do 80 dni. Są mocne, trwałe, dostępne w wielu kolorach światła;
  • teleskopowe – dzięki regulowanemu modułowi z łatwością dostosowują się do konkretnych kształtów zniczy. Pasują praktycznie do wszystkich rodzajów zniczy dostępnych na rynku.

Oprócz tego podziału rozróżniamy je także według średnicy i czasu palenia.  Nieprawdopodobne, że mamy tak duży wybór w kwestii zniczy oraz wkładów do nich.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii, Ekologia, Ogólna, Przemysł, Technologia i otagowany , , , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.