Sklepy internetowe – czy są bardziej popularne niż sklepy stacjonarne?

W trakcie pandemii Covid-19 sklepy internetowe zdecydowanie zyskały na popularności. Kiedy stawiano większy nacisk na dystans społeczny i środki ochrony osobistej wiele osób postanowiło ograniczyć wychodzenie z domu do minimum i robić zakupy online. Jak to jest dzisiaj? Czy nawyki z pandemii pozostały?

Sklepy internetowe mają wiele korzyści

Sklepy internetowe to coraz popularniejsza forma zakupów. Oferują one wiele korzyści, takich jak:

  • dostępność 24/7,
  • szybka dostawa,
  • wygodne formy płatności,
  • duży wybór produktów.

W związku z tym, wiele osób uważa, że sklepy internetowe są bardziej popularne i lepsze niż sklepy stacjonarne.

Popularność sklepów online

Według raportu Gemius e-Commerce w 2022 roku w Polsce dokonywano 1,3 miliarda zakupów online. To wzrost o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym samym czasie, liczba sklepów internetowych w Polsce wyniosła 320 tysięcy. To wzrost o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Dane te wskazują, że sklepy internetowe są coraz bardziej popularne w Polsce.

Rozwój sklepów internetowych w pandemii COVID-19

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do dalszego rozwoju sklepów internetowych. W czasie lockdownu, kiedy wiele sklepów stacjonarnych było zamkniętych, zakupy online stały się jedyną możliwością robienia zakupów. Według raportu Gemius e-Commerce, w 2020 roku w Polsce dokonywano 970 milionów zakupów online. To wzrost o 20% w porównaniu z rokiem poprzednim..

Czy sklepy www wypierają sklepy stacjonarne?

Część osób uważa, że sklepy internetowe wypierają sklepy stacjonarne. Jednak nie jest to prawdą. Sklepy www i sklepy stacjonarne oferują różne korzyści i pełnią różne funkcje. Sklepy stacjonarne są wygodniejsze do zakupów produktów, które wymagają sprawdzenia przed zakupem, takich jak ubrania, obuwie czy sprzęt elektroniczny. Sklepy online są natomiast wygodniejsze do zakupów produktów, które nie wymagają sprawdzenia przed zakupem, takich jak produkty spożywcze, książki czy elektronika.

Ten wpis został napisany w Bez kategorii. Dodaj do ulubionych link bezpośredni.

Komentarze są zablokowane.