Co najchętniej zwiedzamy w polskich miastach?

Co najchętniej zwiedzamy będą w Polsce? Co jest atrakcyjne z perspektywy turysty? Na co zwraca on przede wszystkim uwagę będąc w naszym kraju? Dzisiaj postaramy się spojrzeć na Polskę właśnie z perspektywy, która jest w naszym kraju pierwszy raz – która nigdy tu nie była i chce jak najlepiej poznać nasze regiony. Zapraszamy do lektury tekstu – mam nadzieję, że okaże się on inspirujący i ciekawy.


Niezwykła przyroda Polski…

Nie doceniamy często naszej przyrody, atutów natury. Dlaczego tak się dzieje? Jesteśmy zwyczajnie do niej przyzwyczajeni. Coś co widzimy na co dzień nie robi na nas już wrażenia. Taka prawda. Obcokrajowcy natomiast zachwycają się naszymi terenami. Jakiś czas temu miałam tego niesamowity dowód. Pociąg PKP – trasa Berlin – Warszawa. Do mojego przedziału wsiadł turysta z Filipin. Przez chwilę rozmawiałyśmy, kiedy pociąg nasz stał jeszcze na stacji. W momencie wyjazdu pan jadący z zupełnie innej przestrzeni klimatyczno-kulturowej zaczął się zachwycać przyrodą – lasami, łąkami, terenami wiejskimi, jeziorami, które mijaliśmy. Stał wlepiony w szybę i kiedy mijaliśmy kolejny raz wydobywał z siebie zdanie w stylu: “wow”. Tak, tak to właśnie wygląda – nasz kraj jest bardzo piękny. Morze, góry, rejony Mazur, wreszcie Puszcza Białowieska. Znam mnóstwo ludzi, którzy zachwycają się Egiptem, krajami egzotycznymi, a nie doceniają – nie potrafią docenić naszych rejonów.

Zabytek zadbany – kilka słów o wyjątkowości polskich miast

Zabytek zadbany

Oczywiście, również nasze miasta są piękne i wyjątkowe: Wrocław, Kraków, Gdańsk i rzecz jasna całe Trójmiasto., Poznań, Warszawa –  każde z tych miast warto zwiedzić. Każde mimo, że znajduje się w jednym kraju ma zupełnie inny niepowtarzalny, oryginalny klimat. Każde z tych miast – to piękne zabytki. Dla przykładu: Trójmiasto to oczywiście morski klimat, wiele portów, Kraków to tereny żydowskie, niesamowita, artystyczna aura, Wrocław natomiast to miasto majestatycznych mostów i pięknej starówki, która żyje życiem nawet w środku nocy.

Masz znajomych, przyjaciół w innych krajach? Chcesz im pokazać miasto z jak najlepszej perspektywy? Sprawić, że pokochają nasz kraj? Zabierz ich do jednego z urokliwych miejsc, opowiedz mu o Polsce – z pewnością będzie chciał tu wrócić.

Ten wpis został napisany w kategorii Kultura i otagowany . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.