Mobilny serwis aut ciężarowych Europa – z jakich powodów jest wzywany?

Mimo regularnych kontroli stanu pojazdu ciężarowego, stojący na poboczu TIR nie jest rzadkim widokiem. Co sprawia, że tak często pojawiają się usterki? W jakich sytuacjach kierowcy dzwonią po mobilny serwis aut ciężarowych Europa ?

Z jakich powodów kierowcy wzywają mobilny serwis aut ciężarowych Europa?

Uszkodzenie, zużycie lub przebicie opon

Eksploatacja opon w samochodzie ciężarowym to coś zupełnie innego niż naturalne zużywanie się opon w osobówce. Dzieję się tak ze względu na wysoką wagę naczep i przyczep oraz wagę ładunku. Wymiana koła w naczepie jest zgoła trudniejsza niż w przypadku samochodu osobowego.  Niestety polskie drogi bardzo często charakteryzują się złym stanem nawierzchni, a także brakiem kontroli jej stanu po zimie.  Sprawia to, że  uszkodzenia opon są bardzo częste –  są one odpowiedzialne za prawie połowę unieruchomień w transporcie ciężarowym. W jakich okresach kierowcy najczęściej wzywają mobilny serwis aut ciężarowych Europa w celu wymiany opon? Wbrew pozorom opony niszczeją głównie latem, gdy temperatura powietrza przekracza 30 st. C.  Bardzo wysoka temperatura asfaltu prowadzi do ich zwiększonego zużycia ogumienia. Zniszczone opony prowadzą do wydłużenia drogi hamowania. Zła zbieżność, problemy z zawieszeniem oraz nieprawidłowe wyważenie opon również prowadzą do ich przedwczesnego zużycia.

mobilny serwis aut ciężarowych bydgoszcz

Defekty silnika w ciężarówkach

Niestety bardzo często mobilny serwis aut ciężarowych Bydgoszcz jest wzywany z powodów, których możemy uniknąć. Wiele usterek jednostki napędowej jest spowodowana niewłaściwym terminarzem wymiany i słabej jakości środkami smarnymi oraz filtrami stosowanymi w układzie napędowym. Wiele firm nie stosuje zaleceń producenta przy wyborze materiałów oraz zbyt rzadko kontroluje stan swoich pojazdów. Awaria silnika w ciężarówce może świadczyć o zerwaniu pasków wentylatora, a także usterką pompy paliwa.

 

 Awarie układu hamulcowego

Rozszczelniony układ hamulcowy oznacza uciekające powietrze. Wskaźnik na wyświetlaczu informuje nas o stratach powietrza, dlatego lokalizacja problemu jest dość łatwa. Niestety znaczna strata powietrza to zagrożenie blokady kół.

 

Warto więc mieć przy sobie naładowany telefon, aby zadzwonić po mobilny serwis aut ciężarowych Bydgoszcz.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.