Taśmy transportowe i ich rodzaje

Jeśli prowadzisz swoją działalność przemysłową i potrzebujesz wprowadzenia lepszej wygodniejszej technologii, warto jest pomyśleć o zastosowaniu taśm transportowych. Jest to bardzo popularne zastosowanie, szczególnie dla rozwijających się firm. Taśmy transportowe są produkowane szczególnie z tworzyw takich jak PVC, PU, poliestru lub poliolefiny.

Taśmy transportowe – rodzaje

Dzielą się na dwa rodzaje:

  • typ EP – elastyczna poprzecznie,
  • typ EMF – porzecznie sztywna.

Mają zastosowanie do transportowania żywności, drewna, śmieci, bagażu i wszelkich produktów mieszczących się na taśmach. Wybory wielkości są bardzo różnorodne od 400 do 1600mm w zależności od zakresu produkcji w danej firmie.

Taśmy transportowe

Taśmy transportowe – gwarancja jakości

Wiele firm zajmujących się produkcją, naprawą i serwisem taśm, dają nam gwarancję na najlepszą jakość i wytrzymałość. Podczas poszukiwań realizatora naszej taśmy warto jest zwrócić uwagę na korzystanie z najlepszych firm na świecie, którymi są na przykład Sava czy Esbelt. Są to najczęściej opiniowane marki na jak najwyższe oceny jakości.

Taśmy tkaninowo – gumowe

Tego typu taśmy są najczęściej wybierane wśród klientów.  Taśmy gumowe dzielą się na kilka rodzajów, ta szczególnie lubiana to antypoślizgowa, która niweluje wszelkie ruchu produktów. Kolejna czyli Chevron charakteryzuje się gładkością powierzchni. Dwuprzekładkowa znajdzie swoje zastosowanie przy nierównych lub ostrych krawędziach transportowanego produktu, ponieważ jest ona odporna na wszelkie zniszczenia, dzięki zastosowaniu gumy. Ostatnim rodzajem są taśmy olejoodporne wybierane dla przemieszczania oleistych, tłustych produktów, które mogą uszkodzić innego wyrobu taśmy.

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na taśmociągi w swojej firmie?

Jest to bardzo wytrzymała, odporna na uszkodzenia konstrukcja, która jest indywidualnie wybierana dla każdego klienta, zależnie od przewożonego materiału, produktu. Gdy wybierzemy dobrą firmę, mamy również całodobowy serwis i naprawę w razie awarii, co przynosi nam dużo spokoju i nie pozwoli na zwolnienie produkcji.

 

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.