Tlenoterapia – kto powinien z niej skorzystać?

Czy słyszałeś o tlenoterapii? Jest to obecnie coraz bardziej znana metoda leczenia wielu schorzeń, ale nie tylko. Osoby, które chcą poprawić swoje samopoczucie również z niej korzystają. Sprawdź, czym jest tlenoterapia oraz czy powinieneś z niej skorzystać.

Leczenie tlenem Gniezno – co warto wiedzieć?

Coraz więcej miast posiada komorę hiperbaryczną, z której skorzystać może praktycznie każdy. Leczenie tlenem pozwala nam zwiększyć ilość tlenu w organizmie. Są dwie formy leczenia tlenem – bierna i czynna. Bierna polega na tym, że pacjent sam wdycha tlen, natomiast czynna polega na mechanicznym podawaniu tlenu do organizmu. Jeśli chodzi o terapię w komorze hiperbarycznej, to wykorzystywana jest terapia bierna.

Kto powinien skorzystać z leczenia tlenem?

Tlenoterapia to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy zmagają się z niedotlenieniem, ale również dla osób, które:

  • chcą zregenerować swój organizm – tlen w komorze hiperbarycznej dostaje się do wszystkich tkanek. Zmniejsza stany zapalne i dotlenia tkanki. Powodują regenerację komórek, z tego względu, że tlen przedostaje się do komórek macierzystych,
  • zwiększenie wydolności organizmu – terapia zwiększa wydolność organizmu. Potwierdzono, że nawet o 25%. Organizm po wysiłku szybciej regeneruje się, wzmacnia się system odpornościowy, zmniejsza się obrzęki, a zakwasy są łagodzone,
  • terapia idealna dla serca – terapia zapobiega uszkodzeniom mięśni, w tym mięśnia serca,
  • łagodzenie stanów zapalnych – tlen przedostając się do tkanek, niweluje stany zapalne. Przyczynia się również do zmniejszenia wystąpienia takich chorób jak: zawał serca, refluks żołądka, choroby zapalne jelit czy też otyłość.
Terapia tlenowa Mogilno

Jak widać terapia tlenowa Mogilno pomaga w walce z wieloma dolegliwościami i schorzeniami. Czasami jest uzupełnieniem leczenia, a czasami jest podstawowym elementem terapii. Oczywiście przed skorzystaniem z terapii tlenem warto skonsultować się z lekarzem i uzyskać pozwolenie. Są przeciwskazania, przez które nie można korzystać z terapii tlenem. Dlatego, aby móc bezpiecznie korzystać z komory hiperbarycznej skonsultuj się z lekarzem.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.