Noclegi w Inowrocławiu – Na jakie warto się zdecydować?  

Planujesz urlop w Inowrocławiu? To rzeczywiście ładne miasto z przepięknym Parkiem Solankowym. Miasta uzdrowiskowe mają to do siebie, że znaleźć w nich można masę hoteli, apartamentów i tym podobnych. Czy warto wybrać hotel Inowrocław w samym centrum? A może w tym roku lepiej postawić na kontakt z naturą? Zapraszamy do lektury.  

Inowrocław – Czy warty zobaczenia?

Czy warto zobaczyć Inowrocław? Zależy, co kto lubi. Inowrocław jest miastem uzdrowiskowym. Zawdzięcza to Tężniom Solankowym, znanym w całej Polsce. Spacerowanie w ich pobliżu niesie za sobą korzyści zdrowotne. Park, który je otacza jest piękny o każdej porze roku. Miasto może się również pochwalić ładnym rynkiem i ciekawą zabudową. Nie będą się tu nudzić miłośnicy zakupów, fotografii i długich spacerów. Latem, ogród różany zachwyca zapachami. Jest tu również mini palmiarnia. Jeżeli jest się w okolicy to zdecydowanie warto zobaczyć Inowrocław. Ponadto, bardzo kuszącą opcja są zabiegi oferowane w sanatorium. Ach, nie można zapomnieć o odkrytym basenie czynnym całe lato.

noclegi Inowrocław

Hotel Inowrocław – Lepszy w mieście, parku czy na obrzeżach?

A jaki hotel Inowrocław wybrać? Jak wspomnieliśmy wcześniej, ponieważ jest to miasto uzdrowiskowe, ma wiele do zaoferowania. Na rynku jest kilka hoteli o wysokim standardzie.  Jednak najwięcej pokoi, apartamentów i hoteli znajduje się w obrębie parku Solankowego. Tam spotkać można głównie osoby w średnim i starszym wieku, przyjeżdżające do Inowrocławia w celach leczniczych. Wieczorami w parku urządzane są dansingi. W okolicy Ina (tak w skrócie mówi się na Inowrocław – Ino) znajduje się również agroturystyka oferująca noclegi Inowrocław. Warto wziąć pod uwagę wypoczynek wśród zwierząt, zdrowych owoców i warzyw. 

Każdego lata w Inowrocławiu organizowane są różne koncerty. Wiele z nich odbywa się właśnie w parku solankowym, ponieważ jest tam muszla koncertowa. Dni dziecka i tym podobne imprezy również zwykle mają miejsce tam. W pewnym sensie wizytówką Ina są wiewiórki. W parku Solankowym jest ich wiele, a co ważne, nie boją się ludzi.

Ten wpis został napisany w kategorii Bez kategorii i otagowany , , , . Dodaj do ulubionych link bepośredni.

Komentarze są zablokowane.